Radio Kraków

góra Parkowa

Krynica-Zdrój. Park Świateł na Górze Parkowej

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju

To jedna z obowiązkowych atrakcji podczas pobytu w słynnym uzdrowisku. Kolejka rozpoczęła kursowanie w 1937 roku, kiedy Krynica miała status zimowej stolicy Polski.

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju - jedna z obowiązkowych atrakcji uzdrowiska

Krynica-Zdrój. Otwarcie kolejki na Górę Parkową

Na krynickiej górze Iwonka powstanie tor saneczkowy

Zarząd Polskiego Związku Sportów Saneczkowych oficjalnie zatwierdził plan budowy toru saneczkowego na górze Iwonka w Krynicy Zdroju. Decyzja zapadła na wyjazdowym posiedzeniu, jakie odbyło się w ostatni weekend pod Górą Parkową. To formalne zatwierdzenie projektu, który jest realizowany od kilku miesięcy.

Powstanie tor saneczkowy w Krynicy

  • date_range 2021-05-17
Polski Związek Sportów Saneczkowych ostatecznie zdecydował o wskazaniu Krynicy na miejsce budowy pierwszego w Polsce toru saneczkowego. Decyzja zapadła podczas ostatniego posiedzenia Związku w Szczyrku. Wskazana już jakiś czas temu przez władze uzdrowiska lokalizacja pod budowę obiektu, to stok góry Iwonka w pobliżu krynickiej hali lodowiska. Wykup gruntów jest już na ostatnim etapie – podkreśla poseł Patryk Wicher.

Kolejna instytucja poparła pomysł budowy toru saneczkowego w Krynicy

  • date_range 2020-10-30
Polski Komitet Olimpijski poparł budowę toru saneczkowego w Krynicy. To kolejna instytucja, po Polskim Związku Sportów Saneczkowych oraz Polskim Związku Bobslei i Skeletonu, która wspiera dążenia uzdrowiska w tym celu.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię