Radio Kraków

Centrum Cyklotronowe Bronowice

NIK skontroluje Centrum Cyklotronowe w Bronowicach

  • date_range 2020-02-09
Czy działa zgodnie z założeniami i jakie są przeszkody - Centrum Cyklotronowe w krakowskich Bronowicach zostanie skontrolowane przez Najwyższą Izbę Kontroli. Jeden z najnowocześniejszych na świecie sprzętów do prowadzenia terapii nowotworowej nie jest w pełni wykorzystywany.

Konkurs na leczenie dzieci protonami przedłużony po raz dziewiąty

  • date_range 2019-10-01
Konkurs na świadczenie leczenia dzieci protonami w Centrum Cyklotronowym w Krakowie Bronowicach został po raz dziewiąty, od marca, przedłużony. Nadal nie ma chętnych podmiotów do podpisania umowy na to świadczenie i dzieci chore na nowotwory nie korzystają z protonoterapii.

Kolejne tygodnie bez protonoterapii dla dzieci w Krakowie. Konkurs wciąż nie jest rozstrzygnięty

  • date_range 2019-09-04
Kolejne tygodnie bez protonoterapii dla dzieci w Krakowie. Nadal nie rozstrzygnięto konkursu na konsultowanie i prowadzenie leczenia u małych pacjentów chorych na raka. Centrum Onkologii wydłużyło termin przyjmowania ofert o kolejne tygodnie - do pierwszego października. To oznacza, że wciąż nie wiadomo, kiedy nowoczesny cyklotron w krakowskich Bronowicach będzie pomagał dzieciom.

Dzieci nie będą korzystać z jedynego centrum protonoterapii w Polsce

  • date_range 2019-05-21
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu nie przystąpił do konkursu na podwykonawstwo na protonoterapię w Centrum Cyklotronowym Bronowice, jedynym takim miejscu w Polsce. Oznacza to, że dzieci nie będą kierowane na leczenie do tego ośrodka.

Protonoterapia dzieci z Prokocimia pod znakiem zapytania

  • date_range 2019-01-01
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu nie przystąpił do konkursu na podwykonawstwo świadczeń w zakresie terapii protonowej w Centrum Cyklotronowym Bronowice. Formalnie oznaczałoby to, że od 2019 r. nie będzie kierować dzieci na leczenie do bronowickiego ośrodka.

Centrum Cyklotronowe Bronowice przyjęło jak dotąd 31 pacjentów

  • date_range 2017-04-04
31 pacjentów – tylu w ciągu półrocznej działalności przyjęło Centrum Cyklotronowe Bronowice w Krakowie, jedyny ośrodek w Polsce oferujący radioterapię protonową. Zdaniem zarządzającego placówką prof. Marka Jeżabka, Centrum mogłoby przyjmować pięć razy więcej chorych.

Pierwszy pacjent rozpoczął terapię przy użyciu krakowskiego cyklotronu. Przed nim 30 sesji terapeutycznych

  • date_range 2016-11-04
W czwartek pierwszy pacjent rozpoczął terapię polegającą na napromieniowaniu w krakowskim cyklotronie. Jak poinformował prof. Marek Jeżabek z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, pacjent będzie musiał odbyć około 30 sesji terapeutycznych. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu terapię rozpocznie kolejny pacjent zakwalifikowany do leczenia tą metodą.

Krakowski cyklotron zacznie leczyć pacjentów chorych na raka

  • date_range 2016-09-30
Cyklotron zacznie leczyć pacjentów chorych na nowotwory zlokalizowane poza narządem wzroku. W Krakowie podpisano umowę w sprawie protonoterapii. W poniedziałek ruszą konsylia lekarskie, które zdecydują o tym, kiedy i którzy pacjenci zostaną poddani terapii wiązką protonową.

Kraków: nowoczesna terapia protonowa wciąż nie jest dostępna dla pacjentów chorych na raka

  • date_range 2016-09-15
Chodzi o leczenie protonami nowotworów głowy i szyi w Centrum Cyklotronowym w Bronowicach. Warty miliony sprzęt od miesięcy stoi bezużyteczny. Umowa między Centrum Onkologii w Krakowie a Instytutem Fizyki Jądrowej nadal nie została podpisana. Tymczasem leczenie miało ruszyć w miniony poniedziałek.

Protonami w nowotwory. Centrum Onkologii w Krakowie podpisało kontrakt z NFZ

  • date_range 2016-07-05
Pieniądze się znalazły. Pacjenci z nowotworami głowy i szyi mogą być już leczeni protonami w Centrum Cyklotronowym w Bronowicach w Krakowie. Centrum Onkologii, które będzie kierowało pacjentów na leczenie, podpisało umowę z NFZ. Dotąd tą nowatorską metodą leczono wyłącznie czerniaka gałki ocznej. Dzięki umowie lista leczonych protonami nowotworów będzie dłuższa.

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię