Radio Kraków

Centrum Cyklotronowe Bronowice

NIK skontroluje Centrum Cyklotronowe w Bronowicach

  • date_range 2020-02-09
Czy działa zgodnie z założeniami i jakie są przeszkody - Centrum Cyklotronowe w krakowskich Bronowicach zostanie skontrolowane przez Najwyższą Izbę Kontroli. Jeden z najnowocześniejszych na świecie sprzętów do prowadzenia terapii nowotworowej nie jest w pełni wykorzystywany.

Konkurs na leczenie dzieci protonami przedłużony po raz dziewiąty

  • date_range 2019-10-01
Konkurs na świadczenie leczenia dzieci protonami w Centrum Cyklotronowym w Krakowie Bronowicach został po raz dziewiąty, od marca, przedłużony. Nadal nie ma chętnych podmiotów do podpisania umowy na to świadczenie i dzieci chore na nowotwory nie korzystają z protonoterapii.

Kolejne tygodnie bez protonoterapii dla dzieci w Krakowie. Konkurs wciąż nie jest rozstrzygnięty

  • date_range 2019-09-04
Kolejne tygodnie bez protonoterapii dla dzieci w Krakowie. Nadal nie rozstrzygnięto konkursu na konsultowanie i prowadzenie leczenia u małych pacjentów chorych na raka. Centrum Onkologii wydłużyło termin przyjmowania ofert o kolejne tygodnie - do pierwszego października. To oznacza, że wciąż nie wiadomo, kiedy nowoczesny cyklotron w krakowskich Bronowicach będzie pomagał dzieciom.

Dzieci nie będą korzystać z jedynego centrum protonoterapii w Polsce

  • date_range 2019-05-21
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu nie przystąpił do konkursu na podwykonawstwo na protonoterapię w Centrum Cyklotronowym Bronowice, jedynym takim miejscu w Polsce. Oznacza to, że dzieci nie będą kierowane na leczenie do tego ośrodka.

Protonoterapia dzieci z Prokocimia pod znakiem zapytania

  • date_range 2019-01-01
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu nie przystąpił do konkursu na podwykonawstwo świadczeń w zakresie terapii protonowej w Centrum Cyklotronowym Bronowice. Formalnie oznaczałoby to, że od 2019 r. nie będzie kierować dzieci na leczenie do bronowickiego ośrodka.

Centrum Cyklotronowe Bronowice przyjęło jak dotąd 31 pacjentów

  • date_range 2017-04-04
31 pacjentów – tylu w ciągu półrocznej działalności przyjęło Centrum Cyklotronowe Bronowice w Krakowie, jedyny ośrodek w Polsce oferujący radioterapię protonową. Zdaniem zarządzającego placówką prof. Marka Jeżabka, Centrum mogłoby przyjmować pięć razy więcej chorych.

Pierwszy pacjent rozpoczął terapię przy użyciu krakowskiego cyklotronu. Przed nim 30 sesji terapeutycznych

  • date_range 2016-11-04
W czwartek pierwszy pacjent rozpoczął terapię polegającą na napromieniowaniu w krakowskim cyklotronie. Jak poinformował prof. Marek Jeżabek z Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, pacjent będzie musiał odbyć około 30 sesji terapeutycznych. Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu terapię rozpocznie kolejny pacjent zakwalifikowany do leczenia tą metodą.

Krakowski cyklotron zacznie leczyć pacjentów chorych na raka

  • date_range 2016-09-30
Cyklotron zacznie leczyć pacjentów chorych na nowotwory zlokalizowane poza narządem wzroku. W Krakowie podpisano umowę w sprawie protonoterapii. W poniedziałek ruszą konsylia lekarskie, które zdecydują o tym, kiedy i którzy pacjenci zostaną poddani terapii wiązką protonową.

Kraków: nowoczesna terapia protonowa wciąż nie jest dostępna dla pacjentów chorych na raka

  • date_range 2016-09-15
Chodzi o leczenie protonami nowotworów głowy i szyi w Centrum Cyklotronowym w Bronowicach. Warty miliony sprzęt od miesięcy stoi bezużyteczny. Umowa między Centrum Onkologii w Krakowie a Instytutem Fizyki Jądrowej nadal nie została podpisana. Tymczasem leczenie miało ruszyć w miniony poniedziałek.

Protonami w nowotwory. Centrum Onkologii w Krakowie podpisało kontrakt z NFZ

  • date_range 2016-07-05
Pieniądze się znalazły. Pacjenci z nowotworami głowy i szyi mogą być już leczeni protonami w Centrum Cyklotronowym w Bronowicach w Krakowie. Centrum Onkologii, które będzie kierowało pacjentów na leczenie, podpisało umowę z NFZ. Dotąd tą nowatorską metodą leczono wyłącznie czerniaka gałki ocznej. Dzięki umowie lista leczonych protonami nowotworów będzie dłuższa.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię