Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Tylko zwierzęta nie błądzą - zagadkowa historia kryminalna dla wielbicieli filmowych puzzli

Nowy film Dominika Molla, znanego w Polsce z takich obrazów jak "U pana Marsa bez zmian", "Leming" czy "Mnich" oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej Colina Niela. W rolach głównych wystąpiły gwiazdy europejskiego kina: Denis Menochet ("Dzięki Bogu", "Bękarty wojny"), Damien Bonnard ('Nędznicy", "Dunkierka") oraz Valeria Bruni Tedeschi ("Zwariować ze szczęścia", "Isabelle i mężczyźni"). O filmie rozmawiają Agnieszka Zając (Aurora Films) i Sylwia Paszkowska.

fot. mat. prasowe

Zagadkowe zniknięcie kobiety podczas burzy śnieżnej sprawi, że pięć osób zostanie uwikłanych w tajemnicę, która wykracza daleko poza senne górskie miasteczko gdzieś we Francji.   

Poświęcone poszczególnym postaciom rozdziały filmu pokazują tę samą historię z perspektywy innego bohatera. Każdy z nich ma coś na sumieniu, jakieś sekrety i własne motywacje, którymi nie chce dzielić się nawet z najbliższymi. To idealiści, którzy marzą o ucieczce od szarej rzeczywistości i odnalezieniu miłości. Łączy ich poczucie frustracji oraz nietypowa sytuacja, w której się znaleźli.

Każda część filmu pokazuje inny punkt widzenia, w każdej dostajemy cząstkę prawdy na temat zaginięcia Evelyn. Stopniowo odkrywane są również zależności między bohaterami, aż w końcu naszym oczom ukazuje się całość tej oryginalnej układanki. 
 

 

mat. prasowe/sp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię