Pochowano tam m.in. burmistrza Nowego Sącza Johana Johannidesa, słynącego z poczucia humoru legendarnego proboszcza kościoła św. Małgorzaty ks. Jana Machaczka czy Aurelię Pisz pochodzącą z rodziny, która przyczyniła się do rozwoju czytelnictwa w regionie. Ostatni pogrzeb odbył się w 2018 roku. Szczątki wicepremiera generała Bronisława Pierackiego złożono w centralnej części cmentarza, przed Pietą Sądecką upamiętniającą ofiary II wojny światowej.

Do dziś zachowało się jedynie 60 nagrobków. Stary Cmentarz jest w fatalnym stanie. Pomniki w większości wykonane z piaskowca dosłownie się rozsypują, inskrypcje są albo zatarte, albo zasłonięte przez mech. Grupa społeczników postanowiła nie pozwolić na dalsze niszczenie i założyła inicjatywę "Ocalmy Stary Cmentarz". Regularnie organizują sprzątanie nekropolii oraz zbiórkę pieniędzy w internecie na remont konserwatorski.


Skarby Małopolski w Radiu Kraków, sobota o 18.05. Gość audycji: Łukasz Połomski, historyk - Sądecki Sztetl. Zaprasza Magdalena Zbylut-Wiśniewska.