Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Prof. Stanisław Mazur: Cieszę się że, nowy rektor chce kontynuować budowanie wspólnoty akademickiej

Prof. Bernard Ziębicki będzie nowym rektorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ziębicki zastąpi na tym stanowisku prof. Stanisława Mazura, który był kandydatem w tegorocznych wyborach na prezydenta Krakowa. Cztery dni przed wyborami Stanisław Mazur ogłosił, że wycofuje się i równocześnie udzielił poparcia posłowi Platformy Obywatelskiej Aleksandrowi Miszalskiemu.

fot. Jacek Bańka

Prof. Stanisław Mazur, który z uwagi na start w wyborach prezydenckich w Krakowie zrezygnował z ubiegania się o kolejną kadencję rektora tej uczelni, podkreślił na antenie Radia Kraków, że z rozmów z jego następcą wynika, że będzie to kontynuacja dotychczasowej, wspólnej pracy na rzecz uniwersytetu.

Z moich rozmów z panem rektorem elektem wynika, że to będzie bardzo w dużej mierze kontynuacja tego, co wspólnie robiliśmy wtedy kiedy on występował w roli dziekana, z pewnym elementami modyfikacji. Co jest kluczowe dla uczelni? Pan rektor elekt użył takiego pojęcia, że chce budować wspólnotę. Cztery lata temu pojęcie wspólnoty akademickiej było moim sztandarowym hasłem i cieszę się, że pan profesor Ziębicki chce to kontynuować

- mówił w rozmowie z Jackiem Bańką profesor Mazur.

Wśród najważniejszych wyzwań wskazał budowanie pozycji międzynarodowej Uniwersytetu Ekonomicznego, kwestie dotyczące strony finansowej działania uczelni oraz reformę programu kształcenia.

Posłuchaj całej rozmowy

Nowy rektor UEK ma na swoim koncie wiele osiągnięć i tytułów. Przez ostatnie 5 lat pełnił funkcję Dziekana Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości oraz kierownika Katedry Metod Organizacji i Zarządzania.

Ponadto dr hab. Bernard Ziębicki, prof. UEK jest członkiem Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (na kadencję 2020-2024), członkiem Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN (od 2020), oraz dyrektorem studiów podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK dla kierunków: „Doskonalenie umiejętności menedżerskich” – studia dedykowane dla kadry kierowniczej Grupy Kapitałowej „Kęty” S.A. (2007-2008), „Podstawy przedsiębiorczości” studia podyplomowe dla nauczycieli (projekt współfinansowany przez Narodowy Bank Polski) (2010-2011), „Comarch Executive Academy – studia podyplomowe typu MBA” – dedykowane studia podyplomowe dla kadry menedżerskiej Comarchu (2015-2019), „Kadry i płace” (2014-2020).

Prof. Ziębicki był również wykładowcą Wydziału Zamiejscowego Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Tarnowie (2005-2010), współzałożycielem oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Naukowego „Krakowska Szkoła Controllingu” (od 2014), redaktorem tematycznym z zakresu metod i koncepcji zarządzania oraz teorii organizacji i zarządzania kwartalnika naukowego „Organizacja i Kierowanie” (od 2016), oraz redaktorem tematycznym z zakresu zarządzania dwumiesięcznika naukowego „Zeszyty Naukowe. Cracow Review Economics and Management” (2017-2024).

Nowy rektor UEK jest autorem i współautorem ponad 230 publikacji naukowych w formie monografii, artykułów i materiałów konferencyjnych, dotyczących problematyki: metod organizacji i zarządzania, nowych koncepcji zarządzania, efektywności organizacyjnej, systemów wynagrodzeń, zarządzania informacjami. Był zaangażowany w ponad 30 projektów badawczo-wdrożeniowych dla praktyki gospodarczej.

Rektor-elekt obejmie władzę na Uniwersytecie Ekonomicznym 1 września.

W wyborach wzięło udział 3 kandydatów: prof. Marcin Zawicki, któremu przypadło 36 głosów, prof. Krzysztof Wach, na którego zagłosowało 111 osób i właśnie prof. Bernard Ziębicki, który głosowanie zakończył z wynikiem 240 głosów. Rektor-elekt, obecnie Katedry Metod Organizacji i Zarządzania, obejmie władzę na Uniwersytecie Ekonomicznym 1 września.

Autor:
Jacek Bańka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię