- Zgodnie z podpisanym poprzedniego dnia aktem kapitulacji, o 10.00 rano Niemcy zajmują Hel. Do niewoli trafia ponad 2000 obrońców półwyspu.

- Na żądanie władz niemieckich, prezydent Starzyński nakazuje opuszczenie Warszawy wszystkim uchodźcom, którzy przybyli do Stolicy we wrześniu.

- Rozpoczyna się pierwsza faza bitwy pod Kockiem. 13 Dywizja Zmotoryzowana Wehrmachtu podchodzi pod Serokomlę. Mimo kilku szturmów, w czasie których nieprzyjacielowi udało się wedrzeć do miasteczka, ataki wciąż odpierano. Ostatecznie, uderzenie Brygady Kawalerii "Plis", rozbija niemieckie oddziały. Polacy biorą do niewoli około 200 jeńców.

- Pod samym Kockiem, 50 DP także odpiera niemieckie ataki, a wieczorem przechodzi do natarcia w kierunku Adamowa.

- W rejonie Lasów Janowskich, kończy składanie broni 8000 polskich żołnierzy z grupy pułkownika Zieleniewskiego. Mając do wyboru poddanie się Niemcom lub Sowietom, Zieleniewski wybrał tę drugą możliwość. Jak się później okazało - gorszą.

- Polski rząd na uchodźstwie został uznany przez Stany Zjednoczone. Prezydent Raczkiewicz wydał dekret o rozwiązaniu Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej, Rada Ministrów podjęła uchwałę o nadaniu Odznaczenia Virtuti Militari ludności Warszawy za obronę Stolicy.

- We Lwowie dowódca tamtejszego garnizonu sowieckiego uznał, że w mieście zapanowały "normalne życie i trwały porządek", w związku z tym można zezwolić na wolną sprzedaż żywności i towarów.