Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wokół „Demiurga” - dyskusja z udziałem historyków i autora Romana Graczyka

  • Debaty
  • date_range Środa, 2021.03.24 10:37 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Od Klubu Poszukiwaczy Sprzeczności młodych marksistów, przez budowanie opozycji demokratycznej w PRL-u, do Gazety Wyborczej i meblowania głów polskiej inteligencji. „Demiurg” autorstwa publicysty Romana Graczyka to biografia jednego z najbardziej znanych architektów przemian polskiej rzeczywistości. O Adamie Michniku, opozycji demokratycznej z czasów PRL-u i niejednoznacznym „zrzucaniu totalitarnego gorsetu ustroju” dyskutować będą historycy dr hab. Barbara Klich - Kluczewska (Zakład Antropologii Historycznej UJ), prof. Jacek Chrobaczyński (Katedra Historii Najnowszej UP), prof. Marek Kornat (UKSW w Warszawie i PAN) oraz autor książki Roman Graczyk. Prowadzenie Jolanta Drużyńska.

Przeczytaj: Wokół „Demiurga” biografii Adama Michnika - dyskusja z udziałem historyków i autora Romana Graczyka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię