Przez cały tydzień organizowane są rajdy piesze i rowerowe, wykłady oraz konferencje poświęcone ekologicznym środkom transportu. Ale przewidziano też szereg innych atrakcji.

W podkrakowskich Myślenicach zorganizowano specjalny konkurs. Każda osoba, która za pośrednictwem dowolnej aplikacji zarejestruje liczbę kroków w wybranym przez siebie dniu i prześle zdjęcie ekranu prezentującego indywidualny wyczyn, ma szansę otrzymać wyjątkowe nagrody

W Krakowie można natomiast bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego roweru. W poniedziałek stanowisko będzie zlokalizowane przy rondzie Mogilskim, we wtorek na alei Róż w Nowej Hucie.

Z kolei w Podegrodziu w powiecie nowosądeckim, każda osoba, która na plac przed urzędem gminy przyjdzie pieszo, podjedzie rowerem i lub komunikacją miejską otrzyma sadzonkę wrzosów.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu zakończy się w środę "Dniem Bez Samochodu". W tym dniu w wielu polskich miastach, w tym w Krakowie przejazd komunikacją miejską będzie bezpłatny