Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowscy hodowcy świń kupują dla nich zabawki

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.02.04 10:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:11 )
Hodowcy świń muszą zapewniać swoim zwierzętom rozrywkę. Od pierwszego stycznia nakazują to przepisy unijne. Urzędnicy europejscy wymyślili, że trzoda chlewna musi mieć w zagrodzie zabawki.


Hodowcy świń muszą zapewniać swoim zwierzętom rozrywkę. Od pierwszego stycznia nakazują to przepisy unijne .Urzędnicy europejscy wymyślili, że trzoda chlewna musi mieć w zagrodzie zabawki - piłki, łańcuszki czy po prostu siano, żeby zwierzęta się nie nudziły.Już w lutym inspektorzy weterynarii wybiorą się w teren i sprawdzą, czy rolnicy zadbali o atrakcje dla swoich zwierząt.

Beata Rząsa-Janas z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tarnowie tłumaczy: "Może to i śmieszne, ale świnie powinny mieć zabawki, bo gdy nie mają się czym zająć, to są agresywne."

Jeśli hodowcy trzody chlewnej nie zapewnią zwierzętom zabawek, to inspektorzy weterynarii mogą zgłosić sprawę na policję. Więcej o tym, jakie atrakcje dla świń muszą im zapewnić hodowcy w popołudniowym magazynie Co Niesie Dzień.

( Agnieszka Bednarz /dw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię