Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przedszkole w Skrzyszowie zmieniło siedzibę. Są wolne miejsca

Przedszkolaki na dobre wyprowadziły się z dworku w Skrzyszowie do budynku sąsiedniej szkoły. Po zlikwidowaniu gimnazjum, w placówce powstała przestrzeń, którą zaadaptowano na przedszkole.

Fot. Bartek Maziarz

Posłuchaj co mówi wójt gminy Skrzyszów

Jak wyjaśnia wójt Marcin Kiwior było to lepsze rozwiązanie, niż budowa nowego budynku, bo przedszkole będzie korzystało z ogrzewania zamontowanego już w szkole.

W nowym miejscu jest też więcej miejsca i dużo większy komfort. Każda sala ma łazienkę, każda sala jest podłączona pod multimedia, klimatyzację i wszystko, co jest potrzebne we współczesnych czasach do nowoczesnego nauczania, wychowania. Mamy obecnie 6 oddziałów ponad 120 dzieciaków, jesteśmy gotowi przyjąć na ten moment bez problemu 150 dzieci, także spoza gminy Skrzyszów. Jeżeli by była taka potrzeba, utworzymy dodatkowy oddział

- zapewnia wójt gminy Skrzyszów.

Samorząd wydał na rozbudowę skrzydła budynku szkoły w Skrzyszowie pod przedszkole nieco ponad 3 miliony złotych. 1/3 tych pieniędzy to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Jak dodał wójt gminy Marcin Kiwior, samorząd planuje także rozbudowę szkoły w Ładnej i przedszkola, a w dalszej kolejności utworzenia przedszkola w Pogórskiej Woli:

Na ten moment na terenie gminy, nie mówię, że każdej miejscowości, ale na terenie gminy mamy sporo wolnych miejsc w przedszkolach.


Gmina ma także plan na stary budynek przedszkola - dworu z 1902 roku, który w 1978 roku został przekształcony na przedszkole. Miałby tam powstać obiekt kulturalny - z salą dla seniorów, dzieci i młodzieży oraz bibliotekę, a nawet kawiarnie i oranżerie.  "Taki ośrodek kultury, w pięknym starym dworku. Chcemy wykorzystać jego walory" - przekonuje wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior.

Dawna siedziba przedszkola, fot. Bartek Maziarz

Dawna siedziba przedszkola, fot. Bartek Maziarz

Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3538993

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię