Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od 10 lat poszukują dawców szpiku

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.05.25 18:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Tarnowskie Stowarzyszenie Kropla świętuje 10-cie lecie istnienia

fot. www.tarnow.pl


Stowarzyszenie poszukuje dawców szpiku kostnego wśród mieszkańców regionu tarnowskiego i pomaga chorym na nowotwory krwi. Dwa razy w roku w Tarnowie można zarejestrować się w bazie dawców - oddać szpik i tym samym uratować komuś życie.
"Początki poszukiwania dawców nie były łatwe" - przyznaje Katarzyna Duraj - prezes tarnowskiego Stowarzyszenia. Musieliśmy walczyć z mitami na temat oddawania szpiku"
Najmłodszym  podopiecznym Stowarzyszenia był chłopczyk, który urodził się z białaczką, a później przeszedł szczęśliwie przeszczep szpiku we Wrocławiu. Teraz ma sześć lat. Najgłośniejszą akcją poszukiwania dawcy przez tarnowską Krople - była akcja dla siatkarki Agaty Mróz - Olszewskiej.
Spośród tarnowskich dawców - dwie osoby oddały już swój szpik i tym samym uratowały życie.
(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię