Ministerstwo Zdrowia podało, że w sumie potwierdzono 219 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 151 ze Śląska. Kolejne cztery osoby zmarły.  Zmarłe osoby to dwie kobiety i dwaj mężczyźni w wieku od 80 do 92 lat. Zmarli oni w Zgierzu i Łańcucie. Jak podał resort zdrowia większość z nich miała choroby współistniejące.

 

- Jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi. Sytuacja jest bardzo poważna. Ja mam nadzieję, że to niebezpieczeństwo bardzo się nie rozprzestrzeni, ale ryzyko jest ogromne. Jakby się udało ograniczyć zbędne kontakty przez najbliższy tydzień, to by pozwoliło opanować zagrożenie - mówi burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek.

W poniedziałek powinny być znane wyniki badań pensjonariuszy oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Tuchowie. Część z podopiecznych była na mszy sprawowanej przez redemptorystów, u których pojawiło się ognisko COVID-19. 

Dobra wiadomość jest taka, że ponad 40 redemptorystów ma wynik ujemny.

 

(Kamil Wszołek/Bartłomiej Maziarz/jp)

 

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.