Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Niezwykła wystawa fotografii w tarnowskim Muzeum

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 13:35 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
To prezentacja zdjęć Agnieszki Traczewskiej - Dzieci Eretz Israel

www.muzeum.tarnow.pl

Zdjęcia są unikatowe bo przedstawiają codziennie życie dzieci z chasydzkiej dzielnicy Jerozolimy.
"To miejsce i społeczność niezwykle hermetyczne i rzadko kiedy pozwala na to by dostałam się tam ktoś z zewnątrz a tym bardziej zrobił zdjęcia - podkreśla Andrzej Szpunar z tarnowskiego Muzeum Okręgowego. Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkanaście fotografii dokumnetujących niezwykłą codzienność duchowego życia chasydów, ich obrządki i zwyczaje.
Wernisaż dziś o 18.00 w Muzeum Etnograficznym . Towarzyszyć mu będzie projekcja filmu "Viera Gran" – która odbędzie się w kinie Marzenie o godz. 19,39 po zakończeniu wernisażu.

Film ukazuje dramat życia przedwojennej pieśniarki, mającej niegdyś, przed Wojną, szalone powodzenie, który polegał na oskarżeniu Jej o kolaborację z gestapo w getcie warszawskim.
Wstęp ma projekcję jest bezpłatny

(aw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię