Pociągi intercity kursujące na trasie Warszawa - Kielce - Kraków mogą mieć kilkadziesiąt minut opóźnienia. Podobnie jest z pociągami regionalnymi.
Podróżni na Dworcu Głównym w Krakowie już prawie dwie godziny czekają na podstawienie dalekobieżnego składu Intercity Kormoran z Krakowa do Olsztyna. Pociąg powinien odjechać z Krakowa o g. 13.37. Z powodu wydłużonego czasu przygotowania wagonów do drogi nie został jeszcze podstawiony na peron. Nie wiadomo jak długo podróżni będą musieli jeszcze czekać na pociąg.