- Ciężki ruch samochodowy, ciężki sprzęt by wjechał bezpośrednio w nieprzygotowaną ulicę Orkana. To by spowodowało niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu i pieszych. Rozwiązanie, które było nam przedstawione, nie spełniało warunków bezpieczeństwa. Jakby to było dopracowane, możemy na ten temat rozmawiać - mówi Grzegorz Kozioł.

Jak jednak przekonują tarnowscy drogowcy, nowym łącznikiem ulicy Ablewicza z Orkana miałyby przejeżdżać przede wszystkim samochody osobowe. Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie podkreśla, że z powodu wyrażonego wcześniej jednoznacznego stanowiska wójta gminy oraz radnych zmienia plany i będzie projektował krótszy odcinek przedłużenia ulicy Ablewicza i pośrednie połączenie z ulicą Orkana poprzez już istniejące ulice.

Na pewno nie stanie się to jednak w przyszłym roku, bo nie ma na to pieniędzy.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko