Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jest decyzja sądu ws. ogłoszenia upadłości Poldimu

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.05.25 12:29 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Jak dowiedziało się Radio Kraków sąd przyjął drugi wniosek tarnowskiej firmy Poldim o ogłoszenie upadłości. Sąd uznał, że wniosek tym razem spełnia wymogi formalne i może zostać rozpoznany.

Fot. poldim.com.pl

Pierwszy wniosek firmy został odrzucony przez sąd z powodu licznych braków w dokumentacji. Sąd przyjmując teraz wniosek o upadłość równocześnie zawiesił kilkanaście postępowań egzekucyjnych toczących się wobec tarnowskiej firmy. Oznacza to, że zwolnione zostały rachunki bankowe przedsiębiorstwa.
Do spółki skierowany został także tymczasowy nadzorca Sądowy. Jego zadaniem będzie zabezpieczenie majątku firmy, zbadanie stanu finansowego dłużnika i czuwanie aby firma prowadziła swoją działalność zgodnie z przepisami prawa gospodarczego.
Tymczasowy Nadzorca Sądowy będzie w Poldimie do 11 czerwca. Do tego czasu ma zostać tez oceniony i oszacowany cały pozostały majątek firmy.

(Agnieszka Wrońska/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię