Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Henryk Łabędź kandydatem PiS na prezydenta Tarnowa

Prawo i Sprawiedliwość wreszcie odsłoniło swoje karty w Tarnowie. Ugrupowanie oficjalnie potwierdziło, że ich kandydatem na prezydenta będzie prezes tarnowskich Zakładów Mechanicznych - Henryk Łabędź. Łabędź to wieloletni pracownik Zakładów, związany także z Solidarnością, w ostatnich latach powołany na fotel prezesa Zakładów. Jak przyznaje, zdecydował się kandydować, bo wie, jak wyciągnąć Tarnów z kłopotów i chce w pracy dla miasta wykorzystać swoje doświadczenie z ostatnich lat pracy w Zakładach Mechanicznych.

Fot. Agnieszka Wrońska-Bęben

Chciałbym pozyskać poważnego inwestora, ponieważ poważny inwestor dla Tarnowa powoduje, że wokół zaczyna się głośno mówić o samym mieście Tarnowie i zaczynają być budowane jak satelity podmioty gospodarcze. Moim zdaniem nie ma dialogu między urzędem miasta a samorządem gospodarczym.

Henryk Łabędź będzie także kandydował do Rady Miejskiej w Tarnowie - Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło dziś pozostałych kandydatów do tego gremium, w gronie kandydatów są przede wszystkim obecni radni miejscy PiS. Mirosław Biedroń, Stanisław Klimek, Anna Krakowska czy Barbara Koprowska. Na listach zabraknie jednak chociażby wieloletniego radnego Romana Korczaka. Pojawia się też nowe osoby -  kandydujący kiedyś na prezydenta Tarnowa Seweryn Partyński czy Maciej Aleksander p.o dyrektora Centrum Sztuki Mościce.

 Fot. Agnieszka Wrońska-Bęben

Fot. Agnieszka Wrońska-Bęben

Ugrupowanie nadal nie podjęło decyzji, czy na listach do Rady powiatu pojawi się starosta tarnowski Roman Łucarz.  

Tematy:
Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię