Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Burza wokół Karpackiej Spółki Gazownictwa w Tarnowie

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 06:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Władze Podkrapacią chcą przeniesienia firmy do Rzeszowa

fot www.ksg.pl
Prezydent Rzeszowa i Marszałek Województwa Podkarpackiego - rozpoczęli oficjalne starania o przeniesienie siedziby Karpackiej Spółki Gazownictwa. Z takim wnioskiem zwrócili się do Premiera Donalda Tuska.Jak czytamy w ich petycji "Dynamiczy rozwój województwa gdzie swoją siedzibę ulokowało ponad 150 tysięcy podmiotów gospodarki narodowej w pełni uzasadnia ponowną lokalizację Spółki Gazowej w stolicy województwa. "
W odpowiedzi na to tarnowscy posłowie Platformy Obywatelskiej Aleksander Grad, Urszula Augustyn i Robert Wardzała wystosowali do ministra Mikołaja Budzanowskiego, list protestacyjny przeciwko przeniesieniu spółki. Jak piszą w liście zmiany naraziłyby wiele osób na niepewność co do dotychczasowej pracy , grozi także destabilizacją spółki. Przeniesienie jej siedziby byłoby szkodliwe dla miasta i regionu."W przypadku Karpackiej Spółki Gazownictwa trudno wskazać racjonalne powody, dla których zmiana siedziby miałaby uzasadnienie" – pisza posłowie posłowie.
List w sprawie wystosował także Bogdan Pastuszko, prezes KSG . Skierował go do Radosława Dudzińskiego, wiceprezesa zarządu PGNIG S.A.
Jak pisze prezes Pastuszko - " Proponowane przeniesienie siedziby spowodowałoby jego destabilizację i pociągnęło za sobą nieuzasadnione koszty finansowe"
Podobne zamieszanie z próbą przeniesienia Spółki Gazownictwa do Rzeszowa miało już miejsce w 2001 roku .

(aw)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię