Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Aby maluch jadł zdrowo. "Pogotujmy razem" - książka, która powstała we współpracy ze żłobkami

Żłobki dzielą się swoją wiedzą na temat tego, jak przemycić w posiłkach najmłodszych zdrowe produkty. Placówki z całej Polski wzięły udział w tworzeniu książki kucharskiej z przepisami dla dzieci do 3. roku życia.

Fot. pexels

Mówią Joanna Jaczewska-Szyc z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych i Magdalena Sorokiewicz z tarnowskiego Zespołu Żłobków

Książka "Pogotujmy razem" powstała z inicjatywy I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. Znalazło się w niej 60 przepisów - wszystkie przetestowane i sprawdzone na... najmłodszych. Żłobki w Tarnowie podzieliły się w niej aż 14 przepisami.

"To między innymi przepis na bananowy chlebek, fritatę z warzywami, paluchy jaglane, gołąbki bez zawijania z czerwonym ryżem. W większości możemy trafić w gusta dzieci" - mówi Magdalena Sorokiewicz z tarnowskiego Zespołu Żłobków.


Książka kucharska „Pogotujmy razem” wydana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych trafiła już do wszystkich placówek biorących udział w projekcie. Jest również dostępna w sprzedaży, tak aby z przepisów mogli skorzystać i rodzice maluchów.

Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię