"15 października rozegramy bardzo ważny mecz o przyszłość Polski. Polska 2050 wystawi na ten mecz wspaniałą drużynę. Reprezentacja Polski 2050 to zupełnie nowe rozdanie kart w polskiej polityce, to ludzie, którzy nie idą do polityki, by wywracać jakieś stoliki, ale by stolik polskiej polityki posprzątać — podkreślił Szymon Hołownia. "Chcemy zastąpić to, co do tej pory niszczyło, tym, co buduje" - dodał.

Wśród kandydatów Polski 2050 do Sejmu z list Trzeciej Drogi wymienił Martę Cienkowską, która — jak mówił — od zera zbudowała swoją firmę i otrzyma miejsce nr 2 w okręgu płockim. Jak dodał, z listy Trzeciej Drogi wystartuje też jego zastępczyni Agnieszka Buczyńska, która otrzyma pierwsze miejsce w okręgu gdańskim i Rafał Kasprzyk, inżynier, ekonomista, maratończyk. Poinformował, że Adam Rudawski, b. prezes Radia Szczecin będzie "dwójką" w okręgu szczecińskim, a pierwsze miejsce na liście w Poznaniu dostanie Ewa Schaedler.

Lider ludowców podkreślił, że wartości Trzeciej Drogi podzielają wszyscy Polacy, bo to zamiłowanie do tradycji, ale także patrzenie do przodu i "budowanie Polski na miarę XXI wieku". "Jak nie my, to kto? Jak nie Trzecia Droga, to rządy PiS-u i Konfederacji. Najpiękniejsze miejsce w tych wyborach to jest zajęcie trzeciego miejsca, to prowadzi do prawdziwego zwycięstwa, to my będziemy wtedy decydować o tym, w którym kierunku idzie Polska" - mówił Kosiniak-Kamysz.

"Głęboko wierzę, że Trzecia Droga zmieni naszą politykę, naszą rzeczywistość, a po 15 października stworzymy najlepszy rząd Rzeczpospolitej Polskiej w jej historii. Odsuniemy od władzy szkodników z PiS-u, odsuniemy tych, którzy podzielili Polaków. Przywrócimy wspólnotę narodową. Postawimy na Polskę gospodarną, nie będziemy nikomu podcinać skrzydeł" - podkreślił prezes PSL.

"PSL ma już swoje doświadczenie. Mieliśmy okazję czasem zmieniać Polskę na lepszą, wprowadzać Polskę do Unii, do NATO, w najlepszy sposób pozyskać budżet europejski" - dodał.

"Dzisiaj stoimy przed kolejną historyczną szansą zbudowania Polski na miarę XXI wieku, tak żeby nasze dzieci chciały tutaj dorastać, żeby przedsiębiorcy mogli rozwinąć swój biznes, a nie byli uciemiężeni, a rolnicy wreszcie byli traktowani równoprawnie, a Polska zdrowa żywność była towarem eksportowym, żeby edukacja stanowiła podstawę, a praca była godziwie wynagradzana. Po to startujemy w tych wyborach, po to połączyliśmy siły" - zadeklarował.

Jak dodał, Trzecia Droga skompletowała "najlepszą możliwą drużynę". Wymienił niektórych liderów list, którzy są działaczami PSL: Władysława Teofila Bartoszewskiego, Marka Biernackiego, Jacka Protasiewicza, Piotra Zgorzelskiego, Krzysztofa Hetmana, Marka Sawickiego, Urszulę Pasławską, Urszulę Nowogórską, Bożenę Żelazowską, Dariusza Klimczaka, Stefana Krajewskiego.

Zaapelował o oddanie głosu w wyborach na kandydatów Polski 2050 i PSL-u. "Zrobimy wszystko, żeby 15 października zwyciężyła Polska na fundamentach prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, na wartościach, które są w nas, bo PSL jest w każdym z nas" - powiedział Kosiniak-Kamysz.