13 sierpnia na Rynku Miasta Nowy Targ w godzinach 14:00-18:00 będzie okazja zobaczyć czołg średni LEOPARD, sprzęt wojskowy 114 Batalionu Lekkiej Piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, i 8. Bazy Lotnictwa Transportowego. 

14 sierpnia podczas pikniku w Oświęcimiu, ul. Zwycięstwa 135 (Hallera-Dwory) w godzinach 12:00-18:00 na zainteresowanych czekać będą prezentacje sprzętu i wyposażenia wojskowego, (m.in. czołg, transportery, samochody, quady, przejażdżki pojazdami wojskowymi, strzelnica ASG). Zaplanowano konkursy z nagrodami, tor przeszkód dla dzieci i młodzieży, oraz degustację potraw z oryginalnej kuchni polowej.

Również 14 sierpnia odbędzie się piknik w Muzeum Lotnictwa Polskiego od godziny 10:00 do 16:00, w Krakowie przy ul. Jana Pawła II. Zainteresowani służbą wojskową będą mogli spotkać się z żołnierzami 11 MBOT i uzyskać cenne informacje.

Piknik wojskowy odbędzie się też w poniedziałek, 15 sierpnia na terenie LKS WOLANIA w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa. Od 14:00 do 18:00 i tam nie zabraknie prezentacji broni i sprzętu wojskowego, projekcji filmowych i degustacji wojskowej grochówki.

Żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej i Wojsk Specjalnych, w specjalnych punktach promocyjno-informacyjnych opowiedzą o swojej służbie. W trakcie pikniku będzie też funkcjonował Mobilny Punk Rekrutacji.

WIĘCEJ INFORMACJI