W najciekawiej zapowiadającym się meczu GKS Tychy wygrał z TatrySki Podhale Nowy Targ ale tylko 1:0. Pod koniec pierwszej tercji i na początku drugiej Krzysztof Zapała trafił w poprzeczkę i słupek, ale gospodarze okazali się skuteczniejsi - w 25 minucie Jakub Witecki po dwójkowej akcji z Patrykiem Kogutem zdobył zwycięską jak się okazało bramkę. Później było ciekawie, ale już bez goli.

Comarch Cracovia, która postraszyła rywali halloweenowymi maskami przy wyjściu na lód, wygrała pewnie z Orlikiem Opole 3:0. Już w połowie pierwszej tercji w odstępie minuty trafili Filip Drzewiecki i Maciej Kruczek, później trzecią bramkę dorzucił Petr Kalus i emocje się skończyły.

Trzecia małopolska drużyna - oświęcimska Unia - wreszcie przełamała złą passę wygrywając w Janowie z Naprzodem 7:5. Oświęcimianie prowadzili w połowie drugiej tercji po golach Sebastiana Kowalówki i Kamila Paszka, rywale odrabiali straty, ale decydujące słowo należało do podopiecznych Witolda Magiery. W końcówce drugiej tercji "uciekli" na 5:2 i wygranej już nie oddali.

W pozostałych meczach JKH wygrało na wyjeździe z SMS-em 9:0, dwa gole Leszka Laszkiewicza, a Automatyka Gdańsk przegrała z HC GKS Katowice 1:6. Katowiczanie grali już bez Dariusza Gruszki, z którym rozwiązano kontrakt. Odnotujmy trzy bramki i asystę Tomasza Malasińskiego.

****************************

GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

Bramki: 1:0 Jakub Witecki (25).

Kary: GKS - 24, Podhale - 12 minut. Widzów 1 000.

Comarch Cracovia Kraków – Orlik Opole 3:0 (2:0, 1:0, 0:0).

Bramki: 1:0 Filip Drzewiecki (10), 2:0 Maciej Kruczek (11), 3:0 Teddy Da Costa (33).

Kary: Cracovia - 20 minut (w tym 10 dla Petera Kalusa za niesportowe zachowanie); Orlik - 24 minuty (w tym 10 dla Martina Przygodzkiego za niesportowe zachowanie). Widzów: 700.

Anteo Naprzód Janów - Unia Oświęcim 5:7 (0:1, 2:4, 3:2).

Bramki: 0:1 Sebastian Kowalówka (12), 0:2 Kamil Paszek (22), 1:2 Marek Indra (24), 2:2 Marcin Jaros (28), 2:3 Peter Bezuska (32), 2:4 Peter Tabacek (35), 2:5 Dariusz Wanat (36), 2:6 Sebastian Kowalówka (45), 3:6 Michał Stokłosa (46), 3:7 Radim Haas (50), 4:7 Marcin Słodczyk (51), 5:7 Marcin Słodczyk (58).

Kary: po 10 minut. Widzów 500.

Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0).

Bramki: 0:1 Tomasz Malasiński (5), 0:2 Bartosz Fraszko (9), 0:3 Andrej Themar (21), 0:4 Tomasz Malasiński (25), 1:4 Jan Steber (31), 1:5 Tomasz Malasiński (31), 1:6 Jesse Rohtla (34).

Kary: Automatyka - 12, GKS - 14 minut. Widzów 1 100.

SMS PZHL U20 Katowice – JKH GKS Jastrzębie Zdrój 0:9 (0:3, 0:3, 0:3).

Bramki: 0:1 Martin Vozdecky (9), 0:2 Patryk Pelaczyk (17), 0:3 Tomas Kominek (19), 0:4 Leszek Laszkiewicz (25), 0:5 Łukasz Nalewajka (33), 0:6 Dominik Paś (40), 0:7 Leszek Laszkiewicz (46), 0:8 Jakub Kubes (57), 0:9 Dominik Jarosz (58).

Kary – SMS: 13 minut; JKH: 22 minuty, w tym 10 minut za niesportowe zachowanie Ivan Jankovic. Widzów: 50.

Anteo Naprzód Janów - Unia Oświęcim        5:7 (0:1, 2:4, 3:2)
Automatyka Gdańsk - Tauron KH GKS Katowice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)
Comarch Cracovia Kraków - PGE Orlik Opole  3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
GKS Tychy - TatrySki Podhale Nowy Targ     1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
SMS PZHL Katowice - JKH GKS Jastrzębie     0:9 (0:3, 0:3, 0:3)