Polaczyk w rywalizacji K1 mistrzowski tytuł wywalczył po pięciu latach przerwy. Kajakarz Zawiszy Bydgoszcz miał trochę szczęścia, gdyż najlepszy czas uzyskał Popiela, ale popełnił błędy przy omijaniu bramek i został sklasyfikowany dopiero na piątym miejscu.

Szanse na złoty medal w K1 kobiet Pacierpnik pogrzebała na ostatniej bramce, którą ominęła i otrzyamła za to 50 punktów karnych. Ostatecznie zakończyła zawody na siódmej pozycji. W tej sytuacji mistrzynią Polski została Zwolińska, która wyprzedziła dwie młode zawodniczki - 16-letnią Dominikę Brzeską i 17-letnią Dominikę Danek.

W C1 czwarty kolejny tytuł wywalczył Kacper Sztuba, który wyprzedził Grzegorza Hedwiga i swojego starszego brata – Igora Szubę.

W C1 kobiet tym razem złoty medal przypadł Aleksandrze Stach, która wyprzedziła Zwolińską i 16-letnią Katarzynę Liber.

Zawody w Krakowie zakończyły cykl wyłaniania kadry na mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 18-20 września w Pradze. W konkurencji C1 kobiet zakwalifikowały się: Stach i Zwolińska; w K1 kobiet: Zwolińska, Pacierpnik i Brzeska. W K1 mężczyzn: Popiela, Polaczyk, Majerczak, a w C1 mężczyzn: Helwig, K. Sztuba i Szymon Zawadzki.

Na niedzielę zaplanowano rywalizację zespołową oraz mistrzostwa Polski w slalomie ekstremalnym.