Sądeczanie nie zamierzają rezygnować z walki o utrzymanie w pierwszej lidze piłkarskiej. Sandecja ogłosiła kolejny transfer. Nowym graczem biało-czarnych został Krystian Palacz. 19-letni obrońca Lecha Poznań został wypożyczony do końca obecnego sezonu, z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.

Krystian Palacz urodził się w Poznaniu, jest wychowankiem Kolejorza. Po sezonie 2018/2019 opuścił grupy młodzieżowe i został włączony do kadry drugiej drużyny. W rozgrywkach 2020/2021 zasilił szeregi pierwszego zespołu i trzykrotnie wystąpił na boiskach ekstraklasy, debiutując w meczu z Wisłą Płock. W ubiegłej rundzie rozegrał osiemnaście spotkań w rezerwach Lecha na poziomie drugiej ligi, zdobywając w nich trzy bramki.

To siódmy nowy piłkarz Sandecji, która w tym okienku transferowym pozyskała Roberta Kirssa z Levadii Tallin, Martina Kosztiala z Sigmy Ołomuniec, Karla Rometa Nomma z Flory Tallin, Dariusza Pawłowskiego z Radomiaka, Denisa Potomę ze Skalicy oraz Zwonimira Kożulja, który wraca do gry po kontuzji, a wcześniej występował i w Pogoni Szczecin i w klubach bośniackich, chorwackich i tureckich.

A po osiemnastu meczach pierwszej ligi sądeczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ale różnice punktowe na dole stawki są niewielkie. Sandecji przypadła w udziale inauguracja rozgrywek po przerwie - już w piątek o 18.00 zagrają u siebie z Górnikiem Łęczna.