Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Polska - Rosja 1:1! Gramy dalej!

  • Sport
  • date_range Środa, 2012.06.13 07:11 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:49 )
Po bardzo emocjonującym meczu z Rosją mamy szanse na wyjście z grupy. Kibice białych orłów, choć liczyli na więcej, są zadwoleni z wczorajszego wyniku.

Posłuchaj Posłuchaj komentarzy kibiców
Prowadzenie dla Rosjan w 37 minucie zdobył Ałan Dżagojew, zdobywając trzeciego gola w tym turnieju. W 57 minucie wyrównał kapitan polskiej drużyny Jakub Błaszczykowski.

Po meczu trener Rosjan Dick Advokaat stwierdził: "Traktujemy ten mecz jako spotkanie na wyjeździe. Obie drużyny były silne, obu drużyn gratuluje poziomu, ale wydaje mi się ze Rosja grała lepiej, niż Polska".

Z kolei Franciszek Smuda dziękował za wsparcie kibicom i dodał: "Mamy cztery dni, musimy odpocząć i będziemy walczyć z Czechami do końca! Spotkanie z Rosją pokazało, że jesteśmy w stanie wygrać z Czechami".

Zwycięstwo z Czechami to warunek konieczny do tego, by Polska wyszła z grupy. W tabeli grupy A prowadzi Rosja z 4 punktami, Czesi mają 3 punkty, Polacy z dwoma są na trzecim miejscu. Grecy zamykają stawkę z 1 punktem. Według bukmacherów - Rosji ma 84% szans, Czechom daje się 52%, Polakom 42%.

Blisko 180 tysięcy osób oglądało mecz Polska-Rosja w Strefach Kibica w Krakowie ,Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu. Najwięcej kibiców, około 75 tysięcy, bawiło się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Najmniej, około 13 tysięcy, zgromadziło się tym razem w Strefie Kibica w Krakowie.

Tadeusz Kwasniak.Katarzyna Pelc

Zobacz, jak bawili się krakowscy kibice:

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię