Kolejny sukces krakowskiego strzelca. 35-letni Łukasz Czapla z krakowskiego Wawelu wywalczył w południowokoreańskim Changwon srebrny medal strzeleckich mistrzostw świata w ruchomej tarczy na 10 m w przebiegach mieszanych. To drugi medal Czapli na tych mistrzostwach, a 10. w jego karierze, wywalczony w mistrzostwach seniorskich. W Korei Południowej poprzednio był także drugi na dystansie 50 m (przebiegi mieszane), a w konkurencji na 10 m w przebiegach normalnych zajął czwartą lokatę. Dzis przegrał jedynie z Finem Pekka Heikkilą.

Polska z sześcioma krążkami (1-3-2) plasuje się na 14. miejscu w klasyfikacji medalowej. Prowadzą Chiny 18-13-6, przed Koreą Płd. 10-10-8 i Rosją 9-9-17. Na podium stanęli dotychczas strzelcy z 35 krajów.