Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nigdy wcześniej nie grałem w parze. ROZMOWA Z JANEM KRZYSZTOFEM DUDĄ

  • Grzegorz Bernasik
  • date_range Poniedziałek, 2023.04.17 12:27 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.04.17 12:32 )
Szachy weszły do programu imprez towarzyszących "Igrzyskom Europejskim Kraków Małopolska 2023".

fot. mat. pras.

Dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem Igrzysk Europejskich, w poniedziałek 19 czerwca, czeka nas prawdziwa uczta szachowa. Mistrzostwa Europy par w szachach błyskawicznych, rozgrywane w Operze Krakowskiej, odbędą się w ramach imprezy towarzyszącej. Polskę reprezentować będzie szachista numer 1 polskiej listy rankingowej FIDE, zdobywca Pucha Świata, Jan-Krzysztof Duda.

"Bardzo się cieszę, że Igrzyska odbędą się właśnie Krakowie i będzie im towarzyszyć wyjątkowe wydarzenie kulturalne, jakim jest turniej szachowy. Nigdy wcześniej nie grałem w parze, więc będzie to dla mnie nowe, interesujące doświadczenie i jak zawsze dam z siebie wszystko. Szczerze liczę na wsparcie i doping kibiców. Nie mogę się już doczekać" – mówi Jan-Krzysztof Duda.

Posłuchaj rozmowy Grzegorza Bernasika z arcymistrzem z Wieliczki

Mistrzostwa Europy par w szachach błyskawicznych odbędą się 19 czerwca w Operze Krakowskiej. Na wydarzeniu organizowanym przez Małopolski Związek Szachowy i Śląski Związek Szachowy, pod patronatem Europejskiej Unii Szachowej ECU, Międzynarodowej Federacji Szachowej FIDE i Polskiego Związku Szachowego, nie zabraknie najlepszych.

W turnieju weźmie udział osiem czołowych federacji szachowych, które na dzień 1.03.2023 miały najlepszy średni ranking FIDE par. Do Krakowa przyjadą więc reprezentacje Polski, Ukrainy, Azerbejdżanu, Francji, Rumunii, Niemiec, Armenii i Norwegii. Każda drużyna składać się będzie z jednego zawodnika powyżej 2650 (klasyfikacja klasyczna) oraz jednej zawodniczki powyżej 2350 (klasyfikacja klasyczna). Polskę reprezentować będzie szachista numer 1 polskiej listy rankingowej FIDE, Jan-Krzysztof Duda. Jeszcze nie wiadomo, kto będzie jego partnerem.

Turniej szachowy zaplanowano na 19 czerwca. Dwa dni później odbędzie się uroczystość otwarcia Igrzysk Europejskich. W ramach imprezy sportowcy rywalizować będą w 29 dyscyplinach sportu.

Autor:
Grzegorz Bernasik

Opracowanie:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię