Po raz pierwszy w historii małopolskiej siatkówki i pięciotysięcznej Muszyny, a także po raz pierwszy od półwiecza w historii polskiej siatkówki - kobiecy zespół zagra w finale europejskich rozgrywek pucharowych. To Bank BPS Fakro Muszyna. Wprawdzie ci, którzy trochę chyba zazdroszczą mineralnym tego sukcesu dodają, że to jakby I liga europejskiej siatkówki, nie Liga Mistrzyń, ale fakt pozostaje faktem. Meczu o taką stawkę jeszcze nigdy w Małopolsce nie widzieliśmy. O 18-tej, rywalem zespołu z Muszyny będzie turecki zespół gwiazd, Fenerbahce Stambuł. Trener Bogdan Serwiński twierdzi, że jego zespół stać na zdobycie Pucharu CEV.

Relacji z tego meczu słuchać będzie można za pośrednictwem naszej strony internetowej. Tu także odnajdą Państwo opis meczu akcja po akcji. Na naszej antenie - informacje prosto z Muszyny w serwisach informacyjnych od 18.00, a także po każdym zakończonym secie.


Gdy skończy się mecz w Muszynie - sympatycy koszykówki nasłuchiwać będą wieści z francuskiego Bourges. Tam dojdzie do decydującego meczu krakowskiej Wisły CanPack z miejscowym Bourges Basket w walce o miejsce w Final Eight Euroligi. Po dwóch meczach jest remis 1:1, a oba zespoły zgodnie przegrywały na własnym parkiecie. Porażka "Białej Gwiazdy" w hali przy ul. Reymonta spowodowała utratę trenerskiej posady przez Jose Ignacio Hernandeza. W dzisiejszych zawodach mistrzynie Polski poprowadzi po raz pierwszy Artur Golański. Początek o 20.30.

Przebieg rywalizacji opisywać będziemy na naszej stronie internetowej. O losach meczu będziemy informować także w wiadomościach Radia Kraków.