Wicemistrzyni globu z 2017 roku w finale pokonała koleżankę z reprezentacji Aleksandrę Zamachowską 15:9. Późniejsza triumfatorka najtrudniejszą przeprawę miała w ćwierćfinale, kiedy wygrała z Anną Mroszczak (Szpada Wrocław) 8:7.

W klasyfikacji generalnej PP Trzebińska (bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Nelip), która była trzecia w pierwszym turnieju w Szczecinie, prowadzi z dorobkiem 118 pkt. Druga jest piąta w stolicy, a najlepsza na inaugurację Barbara Rutz (Szpada Wrocław) - 95, a trzecia z 93 pkt Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Katowice), która w sobotę stanęła na najniższym stopniu podium.

Trzecie z czterech zaplanowanych zawodów PP szpadzistek - pod koniec lutego w Krakowie.

Wyniki:

półfinały:
Ewa Trzebińska (UKS Żoliborz Warszawa) - Blanka Błach (AZS AWF Wrocław) 15:11
Aleksandra Zamachowska (AZS AWF Kraków) - Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Katowice) 15:9