Na rzecz podopiecznych Fundacji Poland Business Run tylko w Krakowie pobiegnie 1500 pięcioosobowych sztafet, które reprezentować będą kilkaset firm. W stolicy Małopolski uczestnicy pobiegną dla co najmniej 20 osób. Ich udział w imprezie pozwoli sfinansować protezy, wózki aktywne, pionizator, a także cenne godziny rehabilitacji i konsultacji psychologicznych.
Wśród beneficjentów biegu jest Marcin Kasprzyk, były żołnierz, który stracił nogę. "By po wypadku i amputacji wrócić do sprawności, normalnie żyć, trzeba ćwiczyć i trenować jak najszybciej – ja zacząłem tydzień po wyjściu ze szpitala. Dzięki Fundacji Poland Business Run trafiłem do Centrum Rehabilitacji “Znowu w Biegu”, gdzie walczyłem o każdy krok. Gdyby nie to miejsce, nie wiem, czy teraz bym chodził" – skomentował beneficjent krakowskiej sztafety.
Krakow Business Run co roku wspierany jest zarówno przez lokalne firmy, jak i międzynarodowe korporacje, które dołączają do akcji jako organizatorzy lub sponsorzy. W rozpowszechnianie idei pomagania i biegu włączyli się też sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin, dla których aktywność fizyczna to pasja lub sposób na życie. Wśród Ambasadorów biegu są Adrianna Palka - trenerka, Mateusz Janicki - aktor, Adam Czerwiński - lekkoatleta oraz Rafał Sonik - przedsiębiorca i kierowca rajdowy.
"Od chwili, kiedy w 1989 roku odzyskaliśmy wolność, podejście do biznesu w Polsce diametralnie się zmieniło. Wkroczyliśmy w nowy etap, w którym przedsiębiorcy dostrzegają potrzeby drugiego człowieka. Patrzymy na społeczeństwo, jako na ludzi nam bliskich, a osoby poszkodowane przez los stają się dla nas tak ważne, jak rodzina. To sprawia, że angażujemy się w ich problemy. Pomagamy. Stajemy się filantropami. Utożsamiam się z takim podejściem w stu procentach i mam marzenie, byśmy w całym kraju podzielali tę postawę" – powiedział Rafał Sonik.
A każdy, kto chciałby pomóc beneficjentom Kraków Business Run 2019 może zrobić do 8 września biorąc udział w akcji Pomagam Bardziej.
mat.pras./MS/RK