Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął uchwałę o pomocy pogorzelcom z Nowej Białej

Sejmik Województwa Małopolskiego obradował 21 czerwca w formie zdalnej. Radni przyjęli uchwałę w sprawie pomocy dla pogorzelców z Nowej Białej. Do mieszkańców tej miejscowości ma trafić ponad milion złotych.

Fot. materiały prasowe

Radni sejmiku udzielili również absolutorium Zarządowi Województwa Małopolskiego z wykonania budżetu za 2020 rok. Wśród najważniejszych wydatków znalazły się te na uruchomienie Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Radni podkreślają, że z budżetu województwa udało się też zakupić nowoczesny tabor dla przewoźników kolejowych w regionie.
Ponadto w stu 45-ciu gminach w Małopolsce wsparto budowę inwestycji rekreacyjno-sportowych, w sumie kwotą w wysokości 15 mln zł.

Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął także specjalne oświadczenie, potępiające aresztowania i represje wobec Polaków na Białorusi.
Tematy:
Autor:
Radio Kraków

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię