- Zapraszamy do udziału w drugiej edycji wydarzenia. Chcemy nadal inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Odpowiadamy w ten sposób również na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko - mówi wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron.

Poprzednia edycja okazała się wielkim sukcesem: było z nami ponad 35 000 wolontariuszy z prawie 90 małopolskich gmin: uczniów, pedagogów, pracowników gmin i powiatów, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Kół Gospodyń Wiejskich, harcerzy i aktywistów. Zebraliśmy wspólnie ponad trzy tony odpadów, kontenery wypełnione porzuconymi w lesie wielkimi gabarytami i sterty zużytych opon samochodowych, ale przede wszystkim zyskaliśmy piękniejsze i bardziej przyjazne tereny zielone.

Akcję rozpoczniemy razem z budzącą się do życia przyrodą, 17 marca w Proszowicach, gdzie wicemarszałek Józef Gawron zainauguruje wydarzenie wspólnie z mieszkańcami i lokalnymi samorządowcami. Kilka dni później, bo 20 marca będziemy sprzątać tereny zielone gminy Tarnów. Wydarzenie zakończymy i podsumujemy 21 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Ziemi, w miejscu, które zostanie wyłonione w trakcie trwania akcji jako najbardziej zaangażowane w nasze wspólne działania.

KONKURS: Posprzątaj z nami Małopolskę i wygraj zestawy gadżetów

Piątek, 2023.03.10

Do udziału zapraszamy gminy, powiaty, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, którym na sercu leżą problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz edukacja ekologiczna.

Na portalu Facebook powstała dedykowana akcji strona: @Posprzątaj z nami Małopolskę – główny kanał komunikacji z uczestnikami wydarzenia, miejsce wymiany doświadczeń, publikowania zdjęć i relacji z akcji sprzątania w Państwa okolicy.

Zapraszamy do udziału!

#posprzątajznamimałopolske #posprzątajMYmałopolske

Logo_EKO_H-rgb.png (61 KB)