PKP Intercity poinformowało, że od 27 października do 5 listopada br. wzmocni 268 pociągów dodatkowymi 362 wagonami, ponadto 31 października i 1 listopada dwa składy ED-74 zostaną podwojone, zapewniając dwa razy więcej miejsc siedzących.

Jak przewiduje przewoźnik, najbardziej popularnymi kierunkami podróżowania w tym czasie będą trasy: Kraków-Warszawa-Kraków, Trójmiasto-Warszawa-Trójmiasto, Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Wrocław-Warszawa. Najwięcej podróżnych w czasie przedłużonego, świątecznego weekendu przyjmą dworce: Warszawa Centralna, Kraków Główny, Wrocław Główny, Poznań Główny, Warszawa Gdańska i Warszawa Wschodnia.

PKP Intercity zapowiada, że stale obserwuje frekwencję w pociągach i w miarę możliwości technicznych będzie planował kolejne wzmocnienia. Przewoźnik przypomina, że bilety na przejazd pociągami spółki można kupić za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez aplikację mobilną przewoźnika czy z wykorzystaniem portali i aplikacji partnerów: KOLEO, SkyCash, e-podróżnik.pl, Bilkom oraz mPay. Wybierając aplikacje Google Maps czy Jakodojade, podróżni mogą wyszukać połączenia PKP Intercity i skorzystać z opcji przekierowania do zakupu biletu na wskazany pociąg na stronie intercity.pl.

W okresie Wszystkich Świętych do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni, którzy mają pomóc ustalić przesiadki czy znaleźć odpowiedni peron. Można też skorzystać z infolinii PKP Intercity pod numerem telefonu +48 22 391 97 57 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora); infolinia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

PKP Intercity to polski międzyregionalny przewoźnik kolejowy. Zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. Przewoźnik oferuje podróże czterema kategoriami pociągów. Twoje Linie Kolejowe (TLK) i InterCity (IC) to połączenia ekonomiczne, zaś Express InterCity (EIC) i obsługiwane pojazdami Pendolino Express InterCity Premium (EIP).