Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Od 10 grudnia nowy rozkład jazdy pociągów

  • Bartłomiej Ziaja
  • date_range Piątek, 2023.12.08 17:50 ( Edytowany Piątek, 2023.12.08 20:09 )
Pociągi dojeżdżające do Oświęcimia, więcej połączeń na lotnisko w Balicach i koniec remontów na linii do Zakopanego - 10 grudnia na kolei wchodzi nowy rozkład jazdy. Podróżnych czekają zmiany. Kolejarze zapewniają, że połączeń będzie więcej, a pociągi pojadą szybciej. Czy tak się stanie?

fot: Piotr Korczak

Po dwóch latach przerwy podróżni będą mogli znów dojechać bezpośrednio z Krakowa do Oświęcimia. To spore ułatwienie dla tych, którzy dojeżdżają do pracy. Wcześniej pociąg zatrzymywał się w Podborach Skawińskich i Przeciszowie.

Mieszkańcy Oświęcimia będą mieli dwie możliwości dojazdu do Krakowa: przez linię kolejową do Trzebini i E-30 przez Krzeszowice, jak i linię 94 przez Zator i Skawinę

posłuchaj Piotra Hamarnika

Na nowym rozkładzie jazdy skorzystają również osoby, które z Wieliczki lub Krakowa będą chciały dojechać na Lotnisko w Balicach. – dodaje Magdalena Opyd z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Od 19 grudnia pociągi na całej trasie będa kursować co 30 minut od 6 do 18, a nie tylko w szczycie porannym i popołudniowym

posłuchaj Magdaleny Opyd

Od 10 grudnia po raz pierwszy w historii będzie można dojechać z Chrzanowa do czterech stolic Europejskich.

Na tę możliwość mieszkańcy czekali od dawna, bo wcześniej pociągiem można było dojechać tylko do Krakowa i Oświęcimia – mówi Krzysztof Brandys ze stowarzyszenia Stacja Chrzanów.

Mamy możliwość przejazdu z Krakowa do Wiednia, drugi pociąg przez Wiedeń do miejscowości Graz. Inne pojadą do Pragi, Bratysławy i Budapesztu

posłuchaj Krzysztofa Brandysa

Podróż z Chrzanowa do Wiednia potrwa 4,5 godziny. Dwa razy szybciej dojedziemy z Krakowa do Zakopanego. Linia do stolicy Tatr ma być gotowa jeszcze przed świętami, o ile pogoda pozwoli i wykonawca zdąży na czas.

Planujemy przywrócić ruch regionalny i dalekobieżny od 22 grudnia a wykonawcy deklarują zakończenie prac w tym terminie

posłuchaj Piotra Hamarnika

Od 26 grudnia z Krakowa do Zakopanego pojedziemy słynną Luxtorpedą w niecałe trzy godziny. Do rekordu z 1936 roku będzie zatem brakować 40 minut.

Autor:
Bartłomiej Ziaja

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię