"To pociągi Intercity Danubius, Porta Moravica, Galicja i Cracovia. Te pociągi pozwalają na dotarcie do wielu różnych miejscowości, ale nade wszystko do czterech stolic europejskich, bo mówimy tutaj o kierunku Wiedeń, Budapeszt, Bratysława i Praga. Mówimy o przeskoku w dziejach transportu kolejowego w Chrzanowie. Po raz pierwszy od wielu, wielu lat będziemy mogli wsiąść do pociągu na peronie Chrzanów Środmieście i wysiąść dopiero w stolicy Austrii"

- mówi Brandys.

Nowy rozkład jazdy to także szybsze połączenia lokalne. Niektóre z pociągów pojadą z Chrzanowa do Krakowa rekordowo szybko, bo w 29 minut, a do Oświęcimia - w 14 minut.

"To jest na pewno prestiż dla miasta, to jest na pewno powrót do tej pięknej tradycji, bo już kiedyś Kolej Wiedeńska z Krakowa przez Chrzanów jechała do Wiednia. Wracamy do tego. Wszystko dzięki temu, że udało się zmodernizować linię kolejową przebiegającą przez centrum Chrzanowa. Teraz nie tylko łatwiej się podróżuje samochodem po mieście, ale także koleją będzie mogli dotrzeć do pięknych miast takich jak Kraków, Praga czy Wiedeń" 

- komentuje Robert Maciaszek, burmistrz Chrzanowa.

Bilety na trasie Chrzanów Śródmieście - Wiedeń to koszt ok. 90 zł, a czas podróży to raptem 4,5 godziny. Do Pragi będzie można pojechać za niecałe 70 złotych w czasie ponad 5 godzin.