Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W szpitalu w Krynicy otwarto nowe skrzydło

  • Nowy Sącz
  • date_range Poniedziałek, 2018.01.22 15:54 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:28 )
Krynickiemu szpitalowi nie grozi już zamknięcie oddziałów. 22 stycznia w placówce otwarto nowe skrzydło, które spełnia już wszystkie wymogi Ministerstwa Zdrowia. W budynku jest centralna sterylizatornia oraz blok operacyjny i oddział intensywnej terapii wyposażane w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Fot. Damian Radziak

Posłuchaj, co mówi dr Jacek Rogowski, ordynator oddziału pediatrycznego
Otwarcie nowego skrzydła szpitala w Krynicy

Chlubą szpitala jest natomiast oddział pediatryczny. - Do dyspozycji dzieci jest 21 łóżek. Łóżka są także dla rodziców – podkreśla doktor Jacek Oksza - Grabowski, ordynator oddziału pediatrycznego - To miejsca dla ewentualnego odpoczynku lub noclegu. Łóżko można postawić obok łóżeczka dziecka. To zapewnia komfort przede wszystkim dla dziecka. Kontakt z rodzicami to podstawa, by nie zaburzać relacji, która jest w domu. W takich warunkach dziecko czuje się jak w przedszkolu, pod opieką rodziców. Od razu zmniejsza się stres.

23 stycznia na oddział zostaną przyjęci pierwsi pacjenci. Rodzice mogą też korzystać z kuchni, szatni i łazienki. Budowa nowego skrzydła krynickiego szpitala trwała półtora roku. Koszt zadania to 21 milionów złotych.

 

Bartosz Niemiec/wm

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1423950

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię