Remontowana droga jest główną alternatywą dla trasy krajowej nr 28. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy, ale także lokalni przedsiębiorcy.

- Stare parametry drogi już dawno przestały spełniać wymogi bezpieczeństwa i transportu towarów. I bezpieczeństwo i wygoda podróżnych będą już takie, jak warunki tego wymagają. Pierwszy etap został zakończony. Droga będzie miała nową nawierzchnię, będzie oznakowana, chodniki, które kiedyś były robione odcinkami, w tym momencie zostaną dostosowane do nawierzchni – mówi dyrektor powiatowego zarządu dróg w Nowym Sączu Adam Czerwiński.

Rozbudowa mostu, na drodze Chełmiec – Limanowa ma być wykonana do końca 2021 roku. Prace objęły blisko 10-kilometrowy odcinek trasy. Koszt wszystkich trzech etapów inwestycji wynosi łącznie ponad 12 mln 100 tys. zł.

 

(Sławomir Wrona/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.