Górskie wyprawy są zaplanowane na wszystkie wakacyjne niedziele. Do zdobycia jest 12-cie górskich szczytów. Pierwsza wyprawa w najbliższą niedzielę na Śnieżnicę.

- W każdą niedzielę wychodzimy na trasę o godzinie 9.00 bez względu na pogodę- mówi Czesław Szynalik, pomysłodawca i organizator imprezy. Na szczycie odprawiana jest msza św. polowa. Są występy zespołów regionalnych, pokazy GOPR-u i Straży Pożarnej, a na koniec wspólny grill i degustacja potraw regionalnych- dodaje Szynalik.

W ten weekend warto wybrać się w "Beskid Wyspowy", bo rusza też akcja promocyjna "Weekend za pół ceny". Od piątku do niedzieli w wielu hotelach i gospodarstwach agroturystycznych będzie więc można skorzystać z tańszych noclegów, wyżywienia i ciekawych ofert spędzania wolnego czasu.

- Za najtańszy nocleg w gospodarstwie agroturystycznym trzeba będzie zapłacić 12,50 zł- zapewnia Czesław Szynalik. Natomiast ceny za pokój w najdroższych ośrodkach będą się wahać w granicach 100 złotych.

W akcję włączyła się również Wioska Indiańska w Szczyrzycu. Za 6 złotych będzie można zwiedzić wioskę, posłuchać opowieści o życiu Indian, obejrzeć wystawę rękodzieła indiańskiego, a także wziąć czynny udział w grach i zabawach indiańskich.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.odkryjbeskidwyspowy.pl

Agata Wolak