Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

TOPR ma 15 nowych ratowników. ZDJĘCIA

  • Podhale
  • date_range Niedziela, 2014.10.26 14:33 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
Święto ratowników TOPR. W sobotni wieczór w schronisku na Kalatówkach spotkali się obecni ratownicy zawodowi, ochotnicy jak i ci którzy przeszli już na emeryturę. Podczas uroczystości nowi ratownicy złożyli też przysięgę i oficjalnie zostali ratownikami Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym roku po przejściu niezbędnych kursów i egzaminów przysięgę złożyło piętnaście osób.

fot. P. Bolechowski

Mówi Jan Krzysztof naczelnik TOPR.
Święto ratowników TOPR

Aby zostać ratownikiem trzeba spełniać wysokie wymagania jeśli chodzi o znajomość topografii Tatr, sprawność fizyczną, doświadczenie we wspinaniu się jak i jeździe na nartach. Dodatkowo trzeba odbyć też specjalny staż. 

Cały wysiłek wieńczy złożenie uroczystego przyrzeczenia w obecności ratowników, odznaka -  błękitny krzyż oraz uściśnięcie dłoni naczelnika TOPR. Obecnie członków TOPR jest 262 z tego około 160-ciu mających uprawnienia do uczestniczenia w akcjach górskich.

/P. Bolechowski, rnb/

Akcja ratunkowa TOPR, fot. P. Bolechowski
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię