Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tłumy turystów na Podhalu. Policja apeluje o rozsądek

  • Podhale
  • date_range Piątek, 2021.06.04 07:06 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:34 )
Zakopiańska Policja apeluje o zdrowy rozsądek i stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Na długi weekend pod Tatry przyjechały tłumy turystów. Większość dostępnych miejsc noclegowych jest zajęta. Sporo osób widać także na tatrzańskich szlach, a także w restauracjach i barach, zwłaszcza tych zlokalizowanych na Krupówkach.

fot: PAP/Grzegorz Momot

Posłuchaj co mówią turyści
Tłumy turystów w dolinach i w pobliżu wejść do TPN

- Będąc w restauracjach, proszę pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu i niepozostawianiu na wieszaku czy oparciu krzesła portfela z dokumentami. Takie sytuacje czynią okazję dla złodzieja - mówi Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Jak dodaje Wieczorek, przy większych atrakcjach turystycznych nastąpiły zmiany w organizacji ruchu, zwłaszcza te dotyczące parkowania samochodów. Warto więc dokładnie patrzeć na znaki, bo samochody blokujące przejazd będą odholowywane.

Najwięcej turystów można spotkać na Krupówkach, ale równie duże tłumy pojawiły się dzisiaj na drodze do Morskiego Oka. Parking zapełniony standardowo z samego rana. Generalnie w Zakopanem i na tatrzańskich szlakach ciężko  znaleźć przestrzeń gdzie nie ma żywego ducha. Jak podkreślają turyści – zapowiada się po prostu doskonały weekend.

- Na ponowne otwarcie czekali mieszkańcy, przedsiębiorcy, którzy przygotowywali się na to od kilku miesięcy. Cieszę się, że ten moment nastał, bo potrzebowaliśmy tego jak tlenu - mówi wójt gminy Kościelisko Roman Krupa i dodaje, że w wakacje powinno być równie dużo turystów.

Jak poinformował Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej – praktycznie wszystkie miejsca noclegowe są już zajęte. Jak podkreśla, przedsiębiorcy są pełni optymizmu i nadziei, ale też sprawdzian powrotu do rzeczywistości przed sezonem wakacyjnym. Po pierwszej nocy długiego weekendu ten sprawdzian nie został oblany.

- Jest spokojnie. Dziś w nocy mieliśmy 3 interwencje dotyczące zakłócenia ciszy nocnej, wczoraj były kolizje i zdarzenia drogowe z udziałem motocyklistów, nie były one jednak groźne – mówił mi Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji. Główne utrudnienia na Podhalu to jednak problemy z natężeniem ruchu. Nie tylko w Boże Ciało, ale również w piątek korki: największe przed Nowym Targiem i na wjeździe do Zakopanego.

Życie na Podhalu zaczyna więc powoli przypominać to sprzed pandemii. Sanepid przypomina jednak o obowiązku zachowania dystansu społecznego. Tam, gdzie nie jest to możliwe, należy zakładać maseczki. Podobnie wchodząc do restauracji – najlepiej w maseczce poczekać aż obsługa zaprosi nas do zdezynfekowanego stolika i poda  nasze zamówienie.

 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Bujas/RK/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię