Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Legendarny halny znów wieje w Tatrach

  • Podhale
  • date_range Środa, 2014.10.08 07:55 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
W górach halny przyniósł ze sobą ocieplenie i na Podhalu zrobiło się ciepło. Od rana świeci słońce i jedynie wysoko w Tatrach miejscami jest gęsta mgła...

Wał fenowy nad Giewontem, fot. P. Bolechowski

Michał Furmanek, szef IMGW w Zakopanem, zapowiada, że halny spowoduje, że do końca tygodnia właśnie taka pogoda powinna być na południu Małopolski.

Niestety tegoroczne anomalie pogodowe sprawiły, że synoptykom bardzo trudno jest przewidzieć jaka czeka nas zima. Również sami górale - mistrzowie w przepowiadaniu pogody - przyznają, że tym razem mają z tym kłopot.
 

Bartek Koszarek góral z Bukowiny Tatrzańskiej ma jednak nadzieję, że tym razem śnieg spadnie o właściwej porze: "Drzewiej różnie bywało w pogodzie".


W tym roku anomalie pogodowe były rekordowo duże - najpierw ciepła i praktycznie bezśnieżna zima, potem rekordowo deszczowy lipiec.

 

(Przemysław Bolechowski/ew)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię