Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy Sącz zwalnia "Miasteczko Multimedialne" z podatku

  • Nowy Sącz
  • date_range Środa, 2014.07.09 07:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 09:08 )
Nowy Sącz wyciąga pomocną dłoń do właścicieli parku technologicznego MMC Brainville. Uruchamiająca park spółka „Miasteczko Multimedialne” przez najbliższych 5 lat nie będzie płacić żadnego podatku do miejskiej kasy. Brainville ma się stać ośrodkiem tworzenia i badań nad nowoczesnymi technologiami multimedialnymi.

Posłuchaj co mówi Alina Marek z wydziału przedsiębiorczości sądeckiego Urzędu Miasta


Podczas budowy parku, miasto zwolniło spółkę z podatku gruntowego w wysokości ok. 450 tysięcy złotych. Teraz dzięki kolejnym zwolnieniom w kasie spółki zostanie, według szacunkowych wyliczeń, ok. 1 milion 750 tysięcy złotych. "Miasteczko korzysta ze wsparcia, na jakie mogą liczyć wszyscy przedsiębiorcy inwestujący w Nowym Sączu" – wyjaśnia Alina Marek z wydziału przedsiębiorczości sądeckiego Urzędu Miasta.

Park MMC Brainville został otwarty w maju tego roku. Nie działa jednak w pełni, bo wciąż brakuje wyposażenia, między innymi sprzętu do studiów i serwerowni. Zarząd miasteczka informuje, że negocjacje z bankami dotyczące kredytu na ten cel cały czas trwają.

Przypominamy: Niepewna przyszłość sądeckiego parku technologicznego


(Sławomir Wrona/ko)
 

Zobacz jak MMC Brainville wygląda na chwilę przed otwarciem
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię