Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nawojowa: policjanci z mieszkańcami uratowali 9 malutkich szczeniąt

  • Krzysztof Orski
  • date_range Piątek, 2021.06.25 08:59 ( Edytowany Piątek, 2021.06.25 09:01 )
Policjanci z Nawojowej wraz z mieszkańcami i pracownikami urzędu gminy wyciągnęli 9 szczeniąt z przepustu, który odprowadza wodę opadową z drogi. Życie zwierząt było zagrożone, ponieważ zbierało się na burzę. Szybka reakcja i wspólny wysiłek opłaciły się, a maluchom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

fot: policja

22 czerwca około godziny 19:20, policjanci Posterunku Policji w Nawojowej otrzymali informację, że w przydrożnej studzience znajduje się kilka małych szczeniaków. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić to niecodzienne zgłoszenie. Po przybyciu patrolu okazało się, że psia mama dość niefortunnie wybrała sobie miejsce na oszczenienie, ponieważ maluchy były w trudno dostępnym miejscu, w przepuście, którym po deszczu płyną wody opadowe.

Z uwagi na duże zachmurzenie i możliwość wystąpienia opadów, policjanci szybko zaczęli działać. Razem z powiadomionymi przez nich pracownikami Urzędu Gminy w Nawojowej oraz okolicznymi mieszkańcami ze studzienki wyciągnięto łącznie 9 szczeniąt.

Uratowane zwierzęta zostały przekazane do lecznicy weterynaryjnej, a ich życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

fot: policja

Autor:
Krzysztof Orski

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię