Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mariusz Błaszczak: Wojsko Polskie będzie miało swoje koszary w Limanowej

W 2023 r. Wojsko Polskie będzie miało swoje koszary w Limanowej (Małopolska) - zapowiedział w sobotę szef resortu obrony Mariusz Błaszczak. Dodał, że ta inwestycja jest ze względu na bezpieczeństwo Polski priorytetem.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Posłuchaj, co mówi minister Mariusz Błaszczak

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w sobotę podpisał z władzami samorządowymi miasta Limanowa list intencyjny dotyczący utworzenia 114. batalionu lekkiej piechoty w ramach 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Błaszczak ocenił, że uroczystość ta jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa Polski. "Mogę się podzielić z państwem tą dobrą wiadomością, że Wojsko Polskie będzie miało swoje koszary w Limanowej. Długo społeczność limanowska czekała na Wojsko Polskie, ale właśnie oto jest" - dodał minister.

"Wojsko Polskie jest w Limanowej ze względu na politykę rządu PiS, ze względu na to, że bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem" - mówił.

Błaszczak powiedział, że traktuje to rozwiązanie jak pilotaż. "Chciałbym żeby, w innych miejscowościach naszego kraju również można było w ten sposób doprowadzić do powstania koszar Wojska Polskiego" - podkreślił.

Jak dodał, program składa się w kilku elementów m.in. wkładu samorządu, który przeznacza teren pod koszary i place ćwiczeń. Samorząd ma też otrzymać dofinansowanie na budowę koszar w ramach współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju. Następnie - jak tłumaczył - gdy koszary powstaną, Wojsko Polskie wykupi tę nieruchomość w ciągu 20-25 lat. Ocenił, że dzięki takiej formule współpracy zyskuje się czas.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Bartosz Niemiec

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię