- A
- A
- A
Duże inwestycje turystyczne wokół Mogielicy
Najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego będzie jeszcze bardziej atrakcyjny dla turystów. Wokół Mogielicy powstaną 24 kilometry tras rowerowych i pieszych szlaków, a 16 kilometrów istniejących ścieżek zostanie odnowionych. W najbardziej widokowych miejscach pojawią się ławki i altany do wypoczynku.- Beskid Wyspowy jest najmniej odkrytym przez turystów regionem w Małopolsce i chcemy to zmienić – podkreśla Leszek Zegzda, wicemarszałek województwa małopolskiego – To jedno z piękniejszych miejsc, bardzo zadbane przez ludzi, wszędzie chodniczki, czysto, schludnie. Fajne miejsce do wypoczynku i życia. Warto je promować, pokazywać, warto tu przyjechać i odpocząć od bieganiny, szczególnie w dużych miastach, gdzie wszyscy zakrętu chwycić nie mogą. Tu można złapać oddech.
W planach jest także budowa parkingów dla samochodów i punktów informacji turystycznej. Stworzona zostanie również aplikacja na telefony, dzięki której turyści nie zabłądzą na szlakach. Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostaną natomiast audio przewodniki. Powiat limanowski otrzymał dziś na ten cel ponad trzy i pół miliona złotych z funduszy unijnych.
W latach poprzednich na Mogielicy wybudowano wieżę widokową i urządzono ponad trzydzieści kilometrów tras. Latem służą jako szlaki piesze i rowerowe, a zimą zamieniają się w ścieżki narciarstwa biegowego. W dwóch miejscach wybudowano także wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i rowerów. Do dyspozycji turystów jest kilkaset sztuk sprzętu sportowego.
Bartosz Niemiec/wm
Komentarze (0)
Najnowsze
-
10:35
Nowe zapadlisko w Olkuszu. Wielka dziura pojawiła się w centrum miasta
-
10:21
Jest zgoda na inwestycję. Drzewa mają pojawić się na Rynku Głównym
-
10:16
Zamiast skrótu - 800 metrów obejścia. Mieszkańcy Tarnowa zaskoczeni zamknięciem kładki
-
09:52
Erste Letnie Brzmienia 2026 w Krakowie. Dwa dni, które brzmią jak playlista na lato
-
08:50
Urszula Augustyn (KO): Wstyd, że niektórzy odcinają się od pomocy wojskowej dla Ukrainy
-
07:52
Tarnów ma problem z fontannami. „Kosmiczna” ma wrócić do końca lipca
-
07:44
Niespodziewany remis Wieczystej Kraków ze Slavią Praga
-
07:36
Mundial: sensacje i dramaty w 1/8 finału: Norwegia i Anglia w ćwierćfinale
-
07:20
Spokojny wtorkowy poranek w Małopolsce, po południu możliwe burze w górach
-
06:59
Mieszkańcy chcą ocalić wiszącą kładkę na Zarabiu. Powstała petycja
-
06:46
Zbrodnia w Skawinie dokonana w okrutny sposób. Funkcjonariusze pod opieką psychologów
-
06:32
Gigantyczna inwestycja w Rożnowie. Powstanie elektrownia szczytowo-pompowa
-
21:05
Uwodzenie – sztuka relacji czy ukryta manipulacja?
-
20:47
Skrajne ugrupowania zorganizowały w Krakowie Marsz Wołyński. Część uczestników w pseudopolicyjnych mundurach
-
19:48
Małopolski Marsz Wołyński na ulicach Krakowa
-
19:04
Rekord świata, srebro Polek i pożegnanie Aleksandry Mirosław. Wielkie emocje w Krakowie
-
18:30
Ludowe świętowanie odpustu świętych Piotra i Pawła w sądeckim skansenie
-
17:05
Notowanie nr 1623 z 05.07.2026 r.
-
15:05
Skóra na wakacjach - jak korzystać ze słońca i wody bez szkody dla zdrowia?
-
10:05
„Pół żartem, pół serio”. Czy naprawdę można żyć bez masek?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze