Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zapadlisko w parku w Bolesławiu w powiecie olkuskim

  • Natalia Feluś
  • date_range Środa, 2024.03.27 19:32 ( Edytowany Środa, 2024.03.27 19:51 )
W parku przy ulicy Głównej w Bolesławiu w powiecie olkuskim pojawiło się zapadlisko. Park został zamknięty, obowiązuje tu obecnie całkowity zakaz wstępu.

fot. KP PSP OLKUSZ

Teren parku w Bolesławiu przy ul. Głównej będzie dokładnie zbadany po tym, jak wczoraj pojawiło się tu zapadlisko - informuje Tomasz Wójcik, rzecznik prasowy Zakładów Górniczo-Hutniczych "Bolesław".

W rejonie dworku Bolesławia występowały wyrobiska górnicze. Na powierzchni w miejscu powstania tego zapadliska były zabudowania związane z dworem - komórki, zabudowania folwarczne, które zostały w latach 80. bądź 90. rozebrane. Teren został wyrównany i przywrócony do terenu płaskiego. Na razie sytuacja jest analizowana.

- mówi Wójcik.

Jak informuje mł. kpt. Michał Bielach - oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu - zapadlisko ma około 3 metry szerokości i 1,5 metra głębokości. W parku znajduje się Centrum Kultury w Bolesławiu. Jak mówi oficer prasowy - obiekt działa normalnie, poza wyłączeniem dojścia od strony parku. Zapadlisko zostało przez strażaków zabezpieczone taśmami.

Autor:
Natalia Feluś

Opracowanie:
Joanna Ślusarczyk

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię