Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wadowicka spółka Ponar: pracownicy działali na szkodę firmy

Ogromne straty wadowickiej społki przez nielegalne działania jej pracowników. Chodzi o "Ponar Wadowice" - spółkę zajmującą się m.in. produkcją napędów hydraulicznych i systemów olejowych. W 2008 i 2009 roku w Ponarze przeprowadzone miały zostać trzy niezgodne z prawem transakcje, które przyniosły spółce straty w wys. 63 mln złotych. Chodziło m.in. o sztuczne podwyższanie cen akcji czy kupowania akcji innych spółek "bez uzasadnienia ekonomicznego".

Tymi transakcjami zainteresowała się prokuratura, która wyznaczyła 7 osób odpowiedzialnych w tej sprawie - m.in. członków zarządu Ponaru Wadowice, księgową czy udziałowców jednej z bratnich spółek Ponaru. Postawiono im zarzuty m.in. działania na niekorzyść spółki i przekroczenia uprawnień. "To jedna z najtrudniejszych spraw gospodarczych, jaką się w ostatnich latach zajmowaliśmy" - przyznaje Bogusława Marcinkowska, rzecznik krakowskiej prokuratury.


Jak dodaje Marcinkowska, w tej sprawie do sądu skierowany został już akt oskarżenia. Wszystkim oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.(Karol Surówka/ew)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię