Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Trzebinia: kobieta znalazła 80 tysięcy złotych i oddała

To przykład wyjątkowej uczciwości. Mieszkanka Trzebini oddała ochronie marketu znalezioną na parkingu saszetkę z pieniędzmi. Dzięki temu do właściciela wróciło 80 tysięcy złotych.

fot: Karol SurówkaKobieta saszetkę z pieniędzmi znalazła na parkingu przed jednym z marketów w Trzebini. Odniosła ją ochronie a ta wezwała policję. Okazało się, że w saszetce jest prawie 80 tysięcy złotych. Popołudniu w komisariacie w Trzebini pojawiła się kobieta i mężczyzna, którzy chcieli zgłosić zagubienie saszetki. Tłumaczyli, że w środku był utarg z jednej firm z terenu Śląska. Po weryfikacji danych pieniądze wróciły do właścicieli.

Jak podkreśla Katarzyna Cisło z małopolskiej policji, nie po raz pierwszy mieszkańcy Małopolski wykazują się taką uczciwością. W 2011 roku kierowca busa z Libiąża znalazł po zakończeniu kursu na jednym z foteli 44.350 złotych. Pieniądze oddał policjantom, właściciel znalazł się po kilku dniach.(Marek Mędela/Karol Surówka/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię