Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkanka Chrzanowa oszukała proboszczów z całej Polski

Mieszkanka Chrzanowa oszukała ponad pół tysiąca proboszczów w całej Polsce naciągając ich na kupno sprzętów przeciwpożarowych jako niezbędnego wyposażenia świątyni.


24-letnia kobieta zadzwoniła do co najmniej 850 księży m.in. podając się za przedstawicielkę straży pożarnej. Przekonywała przy tym, że muszą oni kupić od niej atestowane gaśnice, koce oraz tablice informacyjne, bo tego wymagają przepisy Unii Europejskiej, a nawet zalecenia kurii diecezjalnych - wyjaśnia rzecznik tarnowskiej prokuratury Elżbieta Potoczek - Bara.

Proboszczowie zazwyczaj przepłacali za rzekomo atrakcyjny i wymagany sprzęt. Kobieta usłyszała 844 zarzuty polegające na wyłudzeniu lub usiłowania wyłudzenia pieniędzy. Weronika S. przyznała się do winy. Była już wcześniej karana m.in. za oszustwa. Teraz grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Kobieta wcześniej pracowała w firmie teleinformatycznej, która sprzedawała sprzęt przeciwpożarowy.


Bartłomiej Maziarz/mz
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię