30 listopada policjanci zatrzymali na terenie Wieliczki pojazd marki Mercedes, którym poruszał się mężczyzna mający związek z obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, zarówno na terenie województwa małopolskiego, jak i śląskiego. W samochodzie znaleziono między innymi kokainę, tabletki ecstasy oraz mefedron, natomiast w wynajmowanym przez 32-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego garażu, hurtowe ilości marihuany, haszyszu, a także substancji psychoaktywnej CMC. W garażu zabezpieczono również różnego rodzaju prefabrykaty prawdopodobnie służące do wyrobu środków odurzających i psychoaktywnych. Kolejne narkotyki – MDMA, marihuanę, kokainę i amfetaminę - znaleziono w miejscu zamieszkania zatrzymanego 32-latka.

Następnego dnia ci sami funkcjonariusze, tym razem we współpracy z policjantami z komisariatów z Trzebini i Libiąża, zrealizowali drugą część zaplanowanej akcji, zatrzymując 8 kolejnych osób z terenu województwa śląskiego i powiatu chrzanowskiego oraz zabezpieczając kolejne partie środków odurzających i substancji psychotropowych, oraz przedmioty służące do ich porcjowania. 

Zatrzymano łącznie 9 osób i zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, w tym ponad 36 kg marihuany i haszyszu, niemal 8 kg amfetaminy, 330 g kokainy, 3 kg CMC i ponad 100 tabletek MDMA. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie ponad 230 tys. zł, 4120 euro i 2360 dolarów, wartościowe zegarki oraz sprzęt elektroniczny. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 1 800.000 zł.

Wszystkich zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie usłyszeli zarzut uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających i psychotropowych, które to przestępstwo zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech osób Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. W stosunku do pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru.